čtvrtek 14. ledna 2016

Osm týdnů! Nebo možná méně?

Tak do termínu porodu zbývá osm týdnů. Strašně to uteklo od té doby, kdy jsem se přestala bát, že potratím nebo že hodně předčasně porodím. Tedy, času je stále víc než dost a nechci nic zakřiknout, ale doufám, že snad už se vše povede, jak má.

S tím taky souvisí seznam věcí, který je nutno udělat a zařídit, nejlépe v lednu. Tak doufejme, že to všechno stihneme.

1. Nachystat tašku do porodnice
Už jsem začala! Vyprala jsem župan, přidala košili na rozepínání, osušku, ručník, spodní prádlo a ponožky. Našla jsem oddací list, oprášila jsem krabici s vložkami do podprsenky a balík plenek jedniček - obojí mi zbylo ještě po Tomíkovi. K tomu jsem přidala balíček čistících ubrousků. Objednala jsem si porodnické vložky a jednorázové kalhotky a Bepanthen mast na zadeček. Spolu s novými kojícími podprsenkami jsou toto snad jediné "nové" výdaje, vše ostatní do porodnice už jako "zkušení" máme. Zbývá snad jen přidat nějaké pití a svačinku, čtení, běžné hygienické potřeby a jsme snad ready to go! Pochopitelně přidám i doklady, mobil s nabíječkou a foťák, to ale až na poslední chvíli.Zapomněla jsem na něco?
NUTNO ZREVIDOVAT A PŘIBALIT PŘEZŮVKY!

2. Sestavit korbičku ke kočárku
Vzhledem k útlému věkovému rozdílu našich dětí (snad 16 měsíců) jsme se rozhodli pro koupi sourozeneckého kočárku. Nakonec jsme vybrali Baby jogger city select - takový, který jde použít pro jedno i dvě děti (teoreticky i tři, pokud ten nejstarší jede na skejtíku).  Zatím jsme maximálně spokojeni. HOTOVO!

3. Postavit postýlku
Po úvahách, zda postýlku koupit novou či z druhé ruky, jsme se nakonec přiklonili k první variantě. Přispěl k tomu výsledek D-testu postýlek, výprodej v Ikea a poměrně vysoké ceny za postýlky z druhé ruky. Sice jsme nekoupili přesně tu, která v D-testu dokonce vyhrála, ale Sundvik  je jí v řadě parametrů podobná a snad bude stejně funkční a bezpečná. Líbí se nám, že až je dítě samostatnější, dá se oddělat jedna bočnice, aby mohlo dítě samo vylézt. Postýlka Tomíka Sniglar (rovněž Ikea) toto nemá a navíc nemá ani roštové dno, což určitě přispívá k lepšímu odvětrání matrace a zdravějšímu spaní. HOTOVO!

4. Sestavit skříně v dětském pokoji
Skříně jsme koupili rovněž v Ikea a vybrali jsme si sice okoukané, ale pěkné a snad i funkční z řady Stuva. Líbí se nám množství kombinací, dostatek úložného prostoru a možnosti dokoupení všeho, co je potřeba. Namíchali jsme zeleno-bílou kombinaci skříněk a zásuvek, takže to působí vesele a zároveň nijak extrémně rušivě. HOTOVO!

5. Vyklidit dětský pokoj
Tento bod souvisí s bodem předchozím. Dětský pokoj je zaskládán všemi možnými věcmi, krabicemi s dětským oblečením různých velikostí, pro kluka i pro holku, hračkami, které jsme podědili a na které je Tomík ještě velký nebo se nám zdály nevhodné (např. dětské chodítko). Zároveň tato místnost slouží jako žehlírna, kde se občas kupí čisté, ale nevyžehlené nebo neposkládané prádlo. HOTOVO!

6. Koupit koberec do dětského pokoje
Koberec jsme vyhodnotili jako nejpraktičtější povrchovou úpravou místnosti pro dítě. Je teplý, příjemný, dá se jednoduše vysát a zároveň může být pěkně barevný - tak, aby se v něm dítě cítilo dobře. Sice může být domovem roztočů, ale i tak studená dřevěná, laminátová nebo PVC podlaha koberci rozhodně nemůže konkurovat. HOTOVO, pouze musíme koberec zaříznout a nastěhovat zpátky skříně.

7. Vyprat, vyžehlit a uklidit miminkovské oblečky
Začala jsem! Část máme poděděnou od sestřenic, část jsem koupila a část je po Tomíkovi. V klučičí modré bude "na doma", v holčičím na ven a na lepší. Poté naskládat do nových skříní! HOTOVO!

8. Koupit ještě jedno balení plenek Pampers Sensitive 1
S Tomíkem jsme vypotřebovali tři balíky jedniček, ale myslím, že jsme ale mohli přejít na dvojky klidně dříve. Z toho důvodu nám taky hodně balíků dvojek zbylo, takže myslím, že v tomto máme jinak vystaráno na první dva, možná tři měsíce.

9. Navařit do zásoby sobě i Tomíkovi, sobě zejména vývary
Nejsem žádná velká ani vášnivá kuchařka, ale jíst se musí. Abychom si to ze začátku trochu usnadnili, měli bychom mít v mrazničce nachystané krabičky, které by bylo potřeba jen rozmrazit a ohřát.

10. Dát podrobnou instruktáž tchyni, co a jak s Tomíkem
Babička se sice angažuje, ale určitě jí pár cenných rad bude k dobru. co kdy jí, jak se připravuje mléko, kaše, kde má přebalovací potřeby a věci na převlečení. Toto bude třeba zejména v době, kdy se bude rodit, jinak bude po většinu času s Tomíkem tatínek. HOTOVO! (Jsem na ně opravdu zvědavá, jak si povedou)

11. Uklidit skříňky v kuchyni, aby se tchyně některých věcí nelekla
Ne, že bychom žili v binci, ale zlepšit se to dá...

12. Koupit Tomíkovi papučky
Kluk už opravdu sám chodí, a tak by měl chodit v papučích. HOTOVO! Ale: Tomík se v papučkách necítí dobře a tak stále pochoduje doma v ponožkách (a mně to rozhodně nevadí).

13. Vybrat a koupit tašku ke kočárku
Nejobnošenější součástka starého kočárku Quinni speedy je právě taška. Vždyť kočárek odvozil prakticky tři děti! Navíc se nám nehodí barevně, už by to prostě chtělo změnu a je to optimální dárek k mým narozeninám, tak si budu muset něco pořídit!

14. Vybrat a koupit odsávačku na mléko
Další narozeninový dárek pro mě. Minule jsem žádnou neměla, pak jsem si v krizi půjčovala z lékárny elektrickou za nemalý peníz, navíc jsem ji musela složitě zamlouvat, sepisovat smlouvu o půjčení a podobně. Chci manuální, dvoufázovou, pohodlnou a spolehlivou, takovou aby v případě nouze či potřeby dokázala odsát mléko. Motivace ke kojení je tentokrát ještě silnější, už jen proto, že jsem zažila kojence kojeného i na umělém mléku. Umělé mléko je sice pohodlnější, ale za to leze do peněz a musí se věčně umývat lahve - a to je nejméně oblíbená činnost nás rodičů. A diskuze o tom, že je mateřské mléko vhodnější snad ani nemusí být, to víme všichni. HOTOVO: vybraný model poslán manželovi ke koupi - dostanu k narozeninám!

Žádné komentáře:

Okomentovat